İftar programı öncesinde Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel davetlileri tek tek gezerek sohbet etti.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım iftar programında yapmış olduğu konuşmada “Belli bir güce değil, adete güçlerin birleşmesi neticesinde oluşan, iç ve dış Türkiye düşmanlarına karşı,  Türkiye Cumhuriyetinin yükselen değerlerine sahip çıkmak adına evini bir kenara bırakıp, Ak Parti’nin bir adım öne geçmesi için çalışan tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Rabbimize şükürler olsun yine böyle güzel bir iftar sofrasında bizleri saadet, huzur ve mutluluk içerisinde buluşturdu. Ama maalesef dünya böyle değil, maalesef herkes bizim kadar güzel iftar sofralarına sahip değil. Özellikle birliğin, beraberliğin, sevginin ve kardeşliğin çok fazla olması gereken bu günlerde hem Türkiye’mizde hem de Müslüman coğrafyasında çok büyük katliamlar yaşanıyor. İnanlara karşı yapılan bu saldırılar İslamiyet’in doğuşundan kıyametin koptuğu ana kadar devam edecek, hiç bitmeyecek. Ama bizde inanan insanlar olarak kıyamete kadar bu saldırılara gereken cevabı vereceğiz. Bu güzel mübarek aylarda bile içimizde ki hainler rahat durmuyor. En güzel topraklara sahibiz, düşmanlarımız çok.  Dünya üzerinde dostumuz yok, bunu biliyoruz, her ülkenin bizim topraklarımız üzerinde bir emeli var. Ama maalesef dünyada bizim kadar içinde hain besleyen başka bir millet de yok, sanatçısı, akademisyeni, siyasetçisi bütün hainlerini kusmak için fırsat bekliyorlar. En ufak bir fırsatını bulduklarında da bu milleti olması gerektiği yerden uzaklaştırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bizi birleştiren en önemli faktör inancımız, inanç doğrultusunda çevrelediğimiz bu coğrafyada birbirimize sarılır, kucaklar, anlayışla, saygı ve sevgiyle bir şeyler yapmaya çalışırsak bizim önümüze geçecek başka bir millet yok.

Hiç kimse bizi yıldıramayacak, bizi üzen birbirimize karşı olan inancımızın, sevgimizin, muhabbetimizin kopması, eğer bunu başarırlarsa o zaman bizler yok oluruz” dedi.