Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Karamürsel Ereğli bölgesindeki esnaflarla, balıkçılarla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel’in de yer aldığı incelemede Ereğli’deki balıkçıların yeni sezona hazırlıklarını da yerinde gördü. Ereğli Liman esnaflarının taleplerini yerinde dinleyen Başkan Büyükakın, sahil boyunca incelemelerde yaptı. Ereğlilerle buluşan ve birlikte çay içerek sohbet eden Başkan Büyükakın, “Yerel kalkınmayla birlikte huzurlu bir yaşamın kentimizde oluşması için bize düşen görevlerin farkındayız. Halkımızla birlikte tüm dinamikleri harekete geçirerek yerel kalkınmada çok önemli adımları insanımızla birlikte atacağız” açıklamasını yaptı.

“İNOVATİF FİKİRLERİ GELİŞTİRMEDE HER TÜRLÜ DESTEĞİ ALACAĞIZ”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç, Mustafa Altay ve Ali Yeşildal’ın da yer aldığı incelemelerde, Ereğli Limanı’ndaki esnafların talep ve önerilerini yerinde dinleyen Başkan Büyükakın, “Yerelde ekonomik, sosyal, fiziksel gelişme ve kurumsal kapasiteyi artırarak yaşam kalitesini arttırmak ve toplumun refah düzeyini yükseltmek yerel kalkınmanın temel amacıdır. Kocaeli’nin tamamında bu konuda çalışma yürütüyoruz. Bu konuda bugün Ereğli’deki incelemelerimizde esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen taleplerin yerine getirilmesi talimatını verdik. Şehirlerin kalkınma sürecinde kendi dinamiklerinin taleplerine dönük adımlar atmasının nedenli önemli olduğunun da farkındayız. Bu konuda inovatif fikirleri geliştirme de her türlü desteği alacağız. Yaşamı kolaylaştıran ve yerel kalkınmaya dönük adımları Kocaelilerle birlikte atacağız” dedi.

“KAPSAYICI VE ERİŞİLEBİLİR OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Karamürsel Ereğli’deki sahil şeridinde de inceleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, şehir ve çevre ilişkisinin uyum içerisinde olmasının önemine dikkat çekerek, “Vatandaşlarımızın bu konudaki hassasiyetlerine dönük hizmetler gerçekleştireceğiz. Doğal güzelliklerimizi korurken, daha yaşanabilir Kocaeli hedefi için sürdürülebilir projeleri hayata geçireceğiz. Yerinde tespit ve yerinde çözüm anlayışımızı bir ilke halinde geleceğe taşıyacağız. Sürdürülebilir Yerel Kalkınma hedeflerimizin gerçekleşmesinde şehir ve yaşam alanlarında herkesi kucaklayan özellikle kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engellilerin ihtiyaçları odağa alınarak yeşil alanlar ve kamusal mekanların kapsayıcı ve erişilebilir olması için çalışacağız” ifadelerini sarf etti. Ereğli merkezinde vatandaşların ve esnafların sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Büyükakın, Karamürsel ilçe merkezinde ki esnafları da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

“YİNE İNSANIMIZLA BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ” 
Kocaeli’nin her köşesinde gönül belediyeciliği için Büyükşehir Belediyesi’nin seferber olduğunu da dile getiren Başkan Büyükakın, halkımızla olan gönül bağımızı hiç koparmadan hareket edeceklerini de dile getirdi. Vatandaşımızın her samimi bir bakışında her gülümsemesinde mutlu olduklarını söyleyen Başkan Büyükakın, “Halkımızın bize olan güvenini boşa çıkarmamak adına sorumluluklarımızı yerinde getirmede azami seviyede özen ve çalışma performansı gösteriyoruz. Çalışacağız ve kente dair önümüze çıkan sorunları da yine insanımızla birlikte çözeceğiz” şeklinde konuştu.