CHP’nin İzmit Belediye Başkan adayının kim olacağı konusu oldukça merak ediliyordu. Bugün gerçekleştirilen parti meclisi toplantısında bu soru yanıtını buldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da oluruyla CHP, İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i gösterdi. CHP’nin Körfez, Başiskele, Kandıra Belediye başkan adayları ise bu parti meclisinde de belli olmadı.

HEYECAN YARATTI

CHP’de hatırlanacağı üzere İzmit için Nazif Korkmaz ve Cengiz Çakar da aday adayıydı. Birçok konuda çalışması olan, Kocaeli’nin sorunlarını Ankara’ya taşıyan, oldukça fazla soru önergesi veren, işçilerin, emeklilikte yaşa takılanların sesi olan Hürriyet’in İzmit Belediye Başkan adayı olması hem parti tabanında hem de kentte bir heyecan yarattı.

FATMA KAPLAN HÜRRİYET KİMDİR?

20 Mart 1982'de Çerkezköy'de doğdu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Kocaeli Barosu'na bağlı serbest Avukat olarak çalıştı. 25. Dönem Kocaeli Milletvekili seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi oldu. 26. Dönem TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi olarak seçildi. Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Batı Trakya Türkleri Derneği, Trakya İlleri Derneği, Makedonya Göçmenleri Derneği, Balkan Türkleri Derneği ve İzmir Cumhuriyetçi Avukatlar Derneği üyesidir. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı'nda Yüksek Lisans Eğitimine devam ediyor. Fatma Kaplan Hürriyet İngilizce bilmekte olup, evli ve Aras adında bir erkek çocuk annesidir.