Karamürsel Devlet Hastanesi’ne tedavi için başvuran işitme engelli bireylerin, iletişim sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla düzenlenen kursa katılarak yapılan sınavda başarılı olan personele sertifikaları verildi.
25.10.2018 tarihinde düzenlenen törene, Karamürsel Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yazıcı, Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Er, Başhekim Uz.Dr. Erkan Çelik, hastane yönetimi ve işaret dili eğitimi alan çalışanlar katıldı.

Törende konuşan Yazıcı; işitme engelli bireylerin hastanede yaşayacakları iletişim sorunlarının önüne geçmede çalışanların işaret dili bilmesinin önemine vurgu yaparak, “ Başhekim beye ve hastane personelimize bu konuda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca açtığımız kursta kursiyerlerimize işaret dilini öğreten ve en önemlisi bu işi gönüllü olarak yapan öğretmenimiz Sevilay Çelik’e teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi. 
“Başhekim Çelik ise; “Kurum olarak amaçlarının vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu ifade ederek, “Hastanemize başvuran işitme engelli vatandaşlarımızın işlemlerini kolaylaştırmak adına düzenlediğimiz kursa, değerli katkılarından dolayı Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Karamürsel Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze, ayrıca mesai saatleri dışında 2 ay boyunca bu kursa katılarak özveri ile kursu tamamlayan, işaret dili öğrenen personelimize gönülden teşekkür ediyorum ” dedi.