Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yazıcı açılış konuşmasını yaptı.

 

Müdür Mustafa Yazıcı yaptığı konuşmada “İlçe Merkezi dışında Tepeköy, Karapınar, Dereköy, Oluklu, Hayriye, Semetler, Yalakdere, Avcıköy mahallelerinde, Gazanfer Bilge Çocuk Yuvasında, Cezaevinde, Gazanfer Bilge Öğrenci Yurdunda da kurslar düzenlenmiştir. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 260 kurs açılmış, açılan bu kurslara 4 bin 959 bayan, 2 bin 561 erkek toplam 7 bin 520 kursiyer katılmıştır. Kurslarımızın açılmasında maddi ve manevi destekleri olan Kaymakamımız Ahmet Narinoğlu ve Belediye Başkanımız İsmail Yıldırım’a, kurs öğretmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ederim” dedi.

 

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ise konuşmasında halk eğitim kurslarına katılan kursiyerleri ve kurs eğitmenlerini yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Konuşmaların ardından Kaymakam Ahmet Narinoğlu, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yazıcı ve kurs eğitmenleri tarafından serginin açılış kurdelesi kesilerek sergi gezildi.