Karamürsel Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi bu gün açıldı. Açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya  Özak, Karamürsel Belediye Başkan’ı İsmail Yıldırım, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Şenol Ergüney ve İlçe Protokolü katıldı.

Kurdele kesim töreninden önce Kamu hastaneleri Genel Sekreteri Ergüney, Karamürsel Belediye Başkan’ı Yıldırım, Karamürsel Kaymakamı Narinoğlu ve Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Konuşmalarını yaptılar. Konuşmasında Palyatif Bakım Merkezlerinin öneminden ve uzun soluklu hastalıklar sürecinde, profesyonel bakımın ve ev ortamının sıcaklığının sağlandığı bakım merkezinin Karamürsel Devlet Hastanesine kazandırmanın sevincini yaşadığını belirten Başkan Yıldırım, Vali Güzeloğlu ile beraber Hastanenin eksiklerinin en hızlı şekilde giderildiğini ve bu şartların 74 yataklı hastane olarak Türkiye’de birinci sırada olduğunu belirttiler.

Kurdele Kesim töreninden sonra Vali Güzeloğlu, Başkan Yıldırım ve diğer Protokol üyeleri Palyatif Bakım Merkezinde tedavileri devam eden hastaları tek tek dolaşarak onlara karanfil hediye ettiler.