Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından, Karamürsel Devlet Hastanesi’ne çapraz denetim yapıldı. Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney tarafından yapılan denetime, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, Karamürsel Devlet Hastanesi başhekimi Uz. Dr. Erkan Çelik, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve hastane idarecileri katılım gösterdi.

Sağlık tesislerinin verimli çalışması, vatandaşların kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmesi için alınması gereken her türlü tedbirleri ve çalışmaları yerinde görmek, farklı bir gözle değerlendirerek yaşanan aksaklıkları tespit etmek amacı ile yapılan ziyaretlerde; poliklinik, servis, ameliyathane, eczane, yemekhane, depo alanları gezilerek değerlendirmeler yapıldı. 

Poliklinik ve servislere yapılan ziyaretlerde, vatandaşların memnuniyetiyle karşılaşan Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney; “Çapraz ziyaretlerdeki amacımız farklı sağlık tesislerini birbirimizin gözünden değerlendirerek, hizmet kalitemizi daha etkin ve verimli hale getirmek. Yaptığımız ziyaretlerde çalışan arkadaşlarımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını dinleyerek çözüme ulaştırmaya gayret gösteriyoruz. Bu sayede sağlık çalışanlarının ve hastalarımızın moral ve motivasyonunu sağlıyoruz” ifadelerini kullanarak, denetimlerin periyodik ve anlık olarak devam edeceğini bildirdi. Yapılan ziyarette hasta, hasta yakınları ve sağlık tesisi personelleri teşekkürlerini iletti.