Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel’de modern bir belediye binası ve kent meydanı inşa ediyor. Karamürsel Belediyesi’nin yeni hizmet binası olacak yapı; ferah ortamı ve D-130 Karayolu’nun kenarında ulaşım kolaylığıyla vatandaşlara hizmet verecek. Küçük uygulamaların yapıldığı çalışma tamamlanma aşamasına geldi.
 
İKİ BLOK İNŞA EDİLDİ
Proje kapsamında mevcut belediye hizmet binası ve çevresindeki yapılar yıkılarak Karamürsel’e modern bir kent meydanı kazandırıldı. İki blok halinde uygulanan projede meydan olarak kullanılacak 5 bin metrekare açık alan yer alıyor. 2 bodrum zemin ve 2 kattan oluşan yeni hizmet binasının bodrum katı 270 araç kapasiteli otopark olarak hizmet verecek.

SOSYAL ALANLAR DÜŞÜNÜLDÜ
Belediye binasının zemin katında müftülük, nikâh salonu, sinema salonları dükkânlar, sığınak ve çalışma ofisleri bulunuyor. 1. katı başkanlık makam odası, çalışma ofisleri olacak yapının, ikinci katı arşiv ve çalışma ofisleri şeklinde yapıldı. Kenet çatı sistemi uygulanan binada dış cephesinde olarak traverten kaplama ve giydirme cephe uygulaması gerçekleştirildi.