Karamürsel’deki ilk tören Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti, CHP, MHP ve Atatürkçü Düşünce Derneği Atatürk anıtına çelenklerini sundu. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.  İstiklal Marşının okunmasıyla göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi ve ilk tören sona erdi.

Törene Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Garnizon komutanı Sadık Eroğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yusuf Canik, Ak Parti ilçe Başkanı Recep Demirel, CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, dernekler, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıl dönümü sebebiyle yapılan etkinlikler Belediye Kültür Merkezinde Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti. Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından  hazırlanan anma programında Büyük Önder Atatürk’ün hayatı sinevizyon eşliğinde anlatıldı, Atatürk Oratoryası ise izleyicilerden büyük alkış aldı.

Program 10 Kasım Atatürk’ü Anma sebebiyle ilçe genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Kaymakam Narinoğlu ve Başkan Yıldırım tarafından ödülleri verildi.