Karamürsel’de protokol bayramlaşması bayramın birinci günü Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde yapıldı. Buradaki bayramlaşma törenine Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sadık Eroğlu, İç İşleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Özyazıcı, İlçe Emniyet Müdürü Çoşar Özler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Aydın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adem Özgüneş, Belediye meclis üyeleri, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım programa katılanların tek tek bayramını kutlayarak, “Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin arttığı, millet olma duygusunu en üst düzeyde yaşadığımız günlerdir. Bu bayramda da büyüklerin, eş dost ve akrabaların unutulmaması, bayramın birlik ve beraberlik içerisinde idrak edilmesi temel arzumuzdur. Ben bu duygu ve düşüncelerle Karamürsel halkının, milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Bayramın, başta ilçemiz olmak üzere, ülkemize ve tüm islam alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Yıldırım programa katılan çocuklara bayram harçlıklarını dağıttı.

Ardından protokol üyeleri İlçe Jandarma Komutanlığı, Polis Merkezi Denetim noktası, Dereköy Gazanfer Bilge Çocuk Yuvasında kalan çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.