Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Karamürsel protokolü programa katılanların tek, tek bayramlarını kutladı. Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yaptığı konuşmada, ‘Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin arttığı, millet olma duygusunu en üst düzeyde yaşadığımız günlerdir. Bu bayramda da büyüklerin, eş dost ve akrabaların unutulmaması, bayramın birlik ve beraberlik içerisinde idrak edilmesi temel arzumuzdur. Herkes hakkını helal etsin dedi.

Ben bu duygu ve düşüncelerle Karamürsel halkının, milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Bayramın, başta ilçemiz olmak üzere, ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum”. Belediye başkanlığım yaptığım süre içinde istemeden de olsa birilerinin kalplerini kırmış olabilirim üzmüşte olabilirim, bizler görevlerimiz gereği bazen istemeden de olsa kalp kırabiliyoruz. Herkes hakkını helal etsin dedi.

Kaymakam Ahmet Narinoğlu ve Kocaeli Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun bayram kutlamaları konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir dua ettirdi. Ardından protokol üyeleri İlçe Jandarma Komutanlığı, Polis Merkezi Denetim noktası, Dereköy Gazanfer Bilge Çocuk Yuvasında kalan çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ziyareti sırasında Kocaeli Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlçe Jandarma Komutanlığında 3 aylık asker olan Antalya-Alanya’lı Okan Tuncer’e kendi telefonundan Tuncer’in anne ve babasını arayarak görüştürmesi herkese duygulu anlar yaşattı.

Bayramlaşma törenine Kocaeli Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel,  Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adem Özgüneş, Belediye meclis üyeleri, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.