29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Karamürsel’de de coşkuyla kutlandı. 28 Ekim günü Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayanetkinlikler 29 Ekim günü resmi geçit töreniyle devam etti, akşam da binlerce Karamürsellinin katılımıyla ‘Fener Alayı ve Barış Pınarı Harekatına Destek Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Yürüyüşte tek yumruk olan Karamürselliler,Cumhuriyet’e sahip çıktıklarını gösterirken, Barış Pınarı Harekatı’na da destek verdi.

TÜRK BAYRAKLARIYLA

Sahildeki halı saha önünden başlayan yürüyüş müzeye dönüştürülen eski belediye binasının önündeki Atatürk Anıtı’nda son buldu. Fener Alayı’na ellerinde Türk Bayrakları ile katılan Karamürselliler, marşlar eşliğinde yürürken adeta tek yürek oldu. Atatürk Anıtı önünde halka hitaben bir konuşma yapan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Cumhuriyet’in öneminden bahsederken, Barış Pınarı Harekatı’na da destek verdi.

ASKER SELAMI VERDİLER
Karamürselliler de gerek yürüyüş esnasında gerekse Başkan Yıldırım’ın konuşmasından sonra asker selamı vererek, ülkesi için, bayrağı için, vatanı için canını hiçe sayan Mehmetçiğimize ‘yanınızdayız’ mesajını verdi. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Fener Alayı’na katılanlara teşekkür ettikten sonra çevresini saran çocuklarla, gençlerle, kadınlarla sohbet etti. Fener Alayı’na Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.