Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Karamürsel’de de Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.

Atatürk anıtında düzenlenen törene Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Cumhuriyet Savcısı Cihat Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı Alihan Ak, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, STK’lar, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı adına düzenlenen Tören Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı makamlarının Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla resmi tören sona erdi.

 


Ardından KARSAD (Karamürsel Su Altı Sporları Kulübü Derneği) önünde KARSAD üyesi dalgıçlar tarafından da Cumhuriyetimizin 100.yılına özel Türk Bayrağı çıkarıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yıl dönümü kutlamaları yarın (Pazar günü) saat 12:15’de Kaymakamlık binası önünde Kaymakam, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte tebriklerin kabul edilmesiyle başlayacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında saat 13.00 de ilçe stadyumunda öğrenciler ve halkın bayramı kutlanacak.

 


Karamürsel İlçe Stadyumu alanında düzenlenecek etkinlikler ve saat 19:30’da Karamürsel Belediyesi Muharrem Erdoğan Spor Kompleksi önünde düzenlenecek olan Fener Alayı ile devam edecek.