Karamürsel İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İmam Hatip Lisesi Müdürü Cemil Kılıç, İlçe Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile start alan Kutlu Doğum Haftası programı, okul Müdürü Cemil Kılıç’ın açılış ve selamlama konuşmaları ile devam etti. Ardından kız ve erkek öğrencilerin koro halinde seslendirdiği ilahiler ve ağıtların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası için özel olarak hazırlanan görseller izlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etmek üzere sahneye davet edilen İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu, dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ederek, Karamürsel İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi seyretmek üzere yerlerine geçtiler. Yaklaşık yarım saat süren tiyatro gösterimi sonunda İlçe Protokolü tarafından programda emeği öğrenciler tebrik edildi