21-26 Mart Orman Haftası Karamürsel’in Dereköy mahallesinde Kızılay iş birliği ile kutlandı.
Ahmet Gazanfer Bilge İlk Okulunun düzenlediği ‘’ Orman Haftası’’ programı kutlamaları bu gün Dereköy’ de düzenlendi.
Orman Haftası Kutlama Programına Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, Kızılay Genel Merkez Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, STK’lar Okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Açılış ve selamlama konuşmalarını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır’ın ardından, Karamürsel Kızılay Şube Başkanı Yusuf Ziya Alemdar protokolü selamlayarak hazırladığı konuşmayı yaptı. Ardından Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu; ‘’ Bu güzel günü düzenleyen Kızılay ve Ahmet Gazanfer Bilge İlk Okuluna teşekkür ederek, Hazırlıkların yapılmasında Maddi ve Manevi emeği geçen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür ederim.’’ Dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından düzenlenen halk oyunları, şiirler ve foklör gösterileri gerçekleştirildi.
Orman Haftası kapsamında yapılan ilkokullar arası Şiir, Resim ve Müzik yarışmasında ödülleri vermek üzere Sahne davet edilen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat çakır ödül töreninden sonra öğrenciler ile birlikte araziye dağılarak 250 adet Fıstık Çam’ını fidanı ekerek doğa ile buluşturdular.