Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, otogardan İstanbul'daki Sabiha Gökçen Havalimanı'na düzenlenecek otobüs seferleri 21 Kasım Pazartesi günü başlatılacak.

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden başlayacak 250 numaralı Otogar-Sabiha Gökçen hattında, 20 durak bulunacak.

Tanıtım amacıyla gerçekleştirilen seferde açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark A.Ş. Genel Müdürü Yasin Özlü, 28 Kasım'da hizmete girmesi planlanan seferlerin vatandaşın talebi üzerine 21 Kasım'a çekildiğini, seferlerin saat başı Kocaeli halkının hizmetinde olacağını bildirdi.

Özlü, ulaşım hattında 20 durak bulunduğunu, otobüsün merkezi duraklarda duracağını kaydetti.

Seferi gerçekleştiren otobüslerin Çayırova Şekerpınar'dan otoyola bağlanacağını anlatan Özlü, şu bilgileri aktardı:

"Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 2015'de yaklaşık 28 milyon yolculuk yapılmış. Bölgedeki Kocaeli, Bursa, Sakarya civarındaki illerin 18 milyon nüfusu var. Bu nüfusa hizmet etmesi için Sabiha Gökçen Havalimanı yapılmış. Günde yaklaşık 250 iniş, 250'nin üzerinde de kalkışın olduğu bir havalimanı. Burayı Kocaeli halkı da kullanıyor. Vatandaşımız buraya giderken ya aktarma yapıyordu ya da uçak firmalarının özel servisini kullanıyordu. Kocaeli'de herkes otobüslerimize binip Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidebilecek."

"Bilet fiyatları ekonomik"

Bilet fiyatlarının da ekonomik olduğunu belirten Özlü, şunları kaydetti:

"Tam biletli 12 lira, indirimli biletli 10 lira, öğrenciler de 8 liraya Sabiha Gökçen Havalimanı'na seyahat edebilecek. Seferlerimiz saat başı olmak kaydıyla 24 saat sürecek. Kocaeli, İzmit Körfezi'nin iki yakasına yayılmış bir kent. Örneğin havalimanından otobüse binip İzmit'te indiniz, Karamürsel'e giden belediye otobüsüne aktarma yaptınız, sizden ikinci ücret almıyoruz. Kocaeli'nin her yerinden 12 liraya misafirlerimizi havalimanına götürmüş olacağız. Bu hat da engelli ve 65 yaş üstü yolcularımıza ücretsiz olacak."