Karamürsel'de ailesiyle yaşayan ve geçen yıl Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazanan 19 yaşındaki Tuğba Nur U, üniversite eğitimi için İzmir'e geldi. İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde yaşayan halasının evine yerleşen genç kız okulun yarı yıl tatiline girmesinin ardından geçen Cuma günü ailesinin yanına dönmek için otobüs bileti aldı. Halası ve eniştesinin şehirlerarası otobüs terminaline bıraktığı Tuğba Nur U, iddiaya göre Kocaeli'ye varması gereken saatte gitmeyince yakınları kendisini aramaya başladı.
İzmir ve Kocaeli'deki yakınları, otobüs firmasının yetkilileriyle görüştüğünde genç kızın otobüse hiç binmediğini öğrendi.

 

NOT BIRAKMIŞTI

Genç kızın İzmir'de kaldığı evdeki odasında yapılan incelemede, bir not bıraktığı ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Tuğba Nur U'nun  odasındaki eşyalar arasında çıkan alışveriş fişinde ise genç kızın çadır, bot ve peruk gibi eşyalar aldığı anlaşıldı. Ayrıca, genç kızın not defterlerini inceleyen yakınları, psikolojik sorunları olduğunu fark etti. Geçen Cuma gününden bu yana haber alınamayan Tuğba Nur U'nun bulunması için yakınları, polis ve jandarmaya başvurdu. Yakınları, üniversiteli kızın fotoğraflarını da sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak görenlerden yardım istedi. Genç kız, dün Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunup, yakınlarına teslim edildi.

 

İNTİHARA KALKIŞTI

Ailesine teslim edilen Tuğba Nur U, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde ortaya çıktı.

İddialara göre, evden kaçarak Gelibolu'ya geldiği öğrenilen genç kız, bugün öğlen saatlerinde  denize girerek intihar girişiminde bulundu. Genç kız, kendisini fark eden çevredeki vatandaşlar ve olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından sudan çıkartıldı. Ambulans ile Gelibolu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tuğba Nur U, buradaki tedavisinin ardından İzmir'den gelen  yakınına teslim edildi. Daha önce de benzer şekilde daha önce de intihar girişiminde bulunduğu öğrenilen ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen genç kız, yakını ve polis eşliğinde tedavisine devam edilmek üzere Çanakkale Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisi'nde tedavi altına alındı.