Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel İmam Hatip Lisesi'ne yapılan spor salonu ve kent meydanında bir dizi inceleme gerçekleştirdi. Eğitime verdiği desteklerle dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin ve halkın beraber kullanabildiği spor salonları konseptiyle de toplum sağlığına önemli katkı sağlıyor.

SPOR SALONUNDA HERŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Yapımı tüm hızıyla süren ve toplamda 1667 metrekare kapalı alana sahip Karamürsel İmam Hatip Lisesi Spor Salonu inşaatında denetleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, teknik ekipten salonun geldiği son durum hakkında detaylı bilgi aldı. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan, Fen İşleri Müdürü Serkan Ihlamur ve teknik personelin de hazır bulunduğu incelemede Başkan Karaosmanoğlu, basketbol sahası ile ortak kullanımlı voleybol sahası, 150 kişilik tribün, antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler, güvenlik-idare odaları ve mekanik tesisat odalarını gezdi.

 

ÜÇ MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yaklaşık üç milyon lirayı geçen yatırımla Karamürsel'de önemli bir ihtiyaca cevap verecek spor salonunda, 156 kişilik seminer salonu da bulunuyor. 600 metrekare çevre düzenleme alanı olan Karamürsel İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'ndaki yapım çalışmaları, yüzde 70 oranına yaklaştı. Taşıyıcı sistemi çelik karkas olan spor salonu hakkında açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, "Alanı müsait okullara yaptığımız bu tür salonlardan gerek öğrencilerimiz, gerekse halkımız faydalanıyor" dedi.

KENT MEYDANI KARAMÜRSEL'E ÇOK YAKIŞACAK

Başkan Karaosmanoğlu, Karamürsel Belediye Hizmet Binası ve Kent Meydanı yapım çalışmalarını da yerinde gördü. Başkan Karaosmanoğlu, 19 milyon liraya yaklaşan yatırım bedeliyle Karamürsel'in kurumsal taleplere duyulan ihtiyaçlarına cevap verecek belediye hizmet binasının nasıl yapılanacağı konusunda bilgi aldı. Hizmet binasının Karamürsel'e çok yakışacağını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Karamürsel'i sevdiğimizi hizmetlerimizle gösteriyoruz" dedi.