İzmit Alikahya Atatürk Mahallesinde ikamet eden Hüsnü Güntaç (42) isimli şahsın yakınları, 7 Kasım 2017 günü polis merkezine giderek kendisinin bir süredir kayıp olduğunu belirtti. Ekipler, Güntaç’ı bulmaya çalışırken Güntaç’ın arkadaşları ve akrabaları ise 30 yaşındaki eşi S.G.’nin eşinin nerede olduğu sorusuna çelişkili ifadelerle cevap vermesinin ardından kendisinden şüphelenerek durumu polise bildirdi. Bunun sonucunda polis ekipleri S.G.’yi takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından S.G.’nin, F.Ö. (40) isimli şahısla aşk yaşadığı tespit etti.

SUÇLARINI İTİRAF ETTİLER
MOBESE ve Plaka Tanımlama Sistemi kameralarından yola çıkan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri Hüsnü Güntaç’a zimmetli olan bir araçla eşi S.G. ve sevgilisi F.Ö.’nün Kütahya’ya gittiklerini tespit etti. Kütahya’da kiraladıkları evin adresini tespit eden polis ekipleri, S.G. ve sevgilisi F.Ö.’yü burada yakaladı. Evde arama yapan polisler bir valizin içine saklanmış ruhsatsız silah ele geçirdi. Şüpheliler, sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Sorguya alınan iki sevgili burada suçlarını itiraf etti.

ÖLDÜRÜP ORMANA GÖMDÜLER
İddiaya göre S.G.’nin F.Ö. ile bir süredir aşk yaşadığı, S.G.’nin eşi tarafından kendisinin sürekli darp edildiğini ve eşinden kurtulmak istediğini sevgilisine söylediği öne sürüldü. Bunun üzerinde iki sevgilinin birlikte plan yaptıkları ve Kasım ayı başında bir gece yarısı S.G.’nin sevgilisi F.Ö.’yü eşi Hüsnü Güntaç uyuduğu esnada eve aldığı, F.Ö.’nün Hüsnü Güntaç’ı yatağında uyuduğu esnada silahla başına tek el ateş ederek öldürdüğü ve ardından cesetini battaniyeye sararak Yalova Altınova’da bulunan Karadere Köyü’ndeki ormanlık alana gömdüklerini söyledikleri öne sürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan iki sevgili adliyeye sevk edildi. Evli olan çiftin 2 çocuğu sosyal hizmetler il müdürlüğüne teslim edildi.