Karamürsel Belediye Başkan’ı İsmail Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Spor Müdürü Çetin Yıldız, Okul Aile Birliği ve ilçe protokolünün katıldığı açılış programında, Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu Z Kütüphane projesinin ilk kurdelesi Necdet Calp İlk Öğretim Okulunda kesildi.
Zenginleştirilmiş Kütüphanenin açılışında Başkan Yıldırım, kurdeleyi kesmeden önce yaptığı konuşmada; Konu kütüphane olunca hepimizin çok daha fazla hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade etmek istiyorum. Fast Food bir hayat yaşamayı öğretiyorlar bize. Bilgiyi hızlı edinmekle, hayatı hızlı yaşamak arasındaki farkı öğrenelim.
İnancımız gereği zaten OKU diyerek başlayan bir dinin mensupları olarak, hayatın her aşamasında okuyarak öğrenip, hareket etmemiz lazım. Bizlere bu güne kadar öğretmenlerden ve bundan sonrada öğreteceklerden Allah razı olsun’’ dedi.

Z Kütüphanenin açılışının ardından, Akıl oyunları sınıfının açılışını gerçekleştiren Başkan İsmail Yıldırım öğrencilerle birlikte sınıfı gezdi.
Okul Aile Birliği ve Necdet Calp İlk Öğretim Okulunun ortak düzenlediği program öğrenciler tarafından okunan şiirler ve halk oyunları gösterileriyle devam etti.