Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına koyulan çelek ile başlanan 24 Kasım Öğretmenler günü programı, Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde devam etti. Karamürsel Anadolu Lisesi tarafından organize edilen kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile start aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır ve İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu’nun yaptığı açılış ve selamlama konuşmaların ardından bu kutsal mesleği yıllardır icra eden ve emekli olan emektar öğretmenlere teşekkür edilerek, onur plaketleri takdim edildi. 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programına katılan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a; İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Özalay, Daire Amirleri, Belediye Meclis üyeleri, STK’lar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. Karamürsel genelinde görev yapan öğretmenler tarafından yapılan kutlama programında şiir, koro, halk oyunu gösterileri sergilenerek, bu günü öğretmenlere hediye eden ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk saygı ile anıldı.

Öğretmenler günü münasebeti ile ilçe yapında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğu, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır tarafından verilerek program sonlandı.

BAŞKAN YILDIRIM ÖĞRETMENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Bayram ve öğretmenleri tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler günü yemeğine Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’da katılarak öğretmenleri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan programda, Başkan Yıldırım’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır ve Okul Müdürü Zeki Bayram eşlik etti. Öğretmenler günü adına düzenlenen yemekte Karamürsel’e değer katan ve geleceğimizin emanet edeceğimiz gençlerimize yol gösteren, onları eğiten, hayata hazırlayan ve bu kutsal mesleği icra eden tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım bu programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, programların devamına katılmak üzere okuldan ayrıldı.