AK Parti Karamürsel ilçe başkanı Recep Demirel son günlerde kendisine ait bir fotoğrafın kullanılarak farklı yerlere çekilmesi üzerine basın açıklaması yaptı.

21.01.2018 Pazar günü haberlerde yer alan İlçe Başkanı Recep Demirel Ben Hazırım dedi başlıklı haber, Yerel ve Ulusal Basında Gündem olmuştur.
“Öncelikle şunu söylemeliyim ki; Ben sosyal medya hesabımda böyle bir haber veya yorum paylaşımı yapmadım.”
Haberi okuyan vatandaşlarımız ; haberde kullanılan resmin Afrin operasyonuna destek için çekildiğini ve açıklamanın fotoğrafla beraber yapıldığını düşündükleri için haklı olarak tepki göstermişlerdir.
Öncelikle bilinmelidir ki; haberde kullanılan fotoğraf, yaklaşık bir sene öncesine aittir. Karamürsel İlçemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Atıcılık yarışmaları günü çekilen fotoğraftır. Birkaç yakın arkadaşımın bildiği, O günkü şartlarda bile gereksiz olan, bugün baktığında ise maksadını aşmış bir fotoğraf.
Reisin çağrısı ile koşarak gideriz ifadesini kullanırım. 15 Temmuz Hain darbe girişimi esnasında olduğu gibi Bugünde, eğer bir ihtiyaç duyulursa Ülkemizde ki milyonlarca vatan, millet sevdalısı gibi, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın çağrısı ile Vatanın Birliği, Dirliği ve Bağımsızlığı için üzerime düşeni yaparım.
Herşeye rağmen , gündemi iki gündür gereksiz meşgul eden bir haberin aktörü olduğum için üzgünüm. Ve üzdüğüm herkesten de özür dilerim.
Rabbim Ülkemizin güvenliği için mücadele eden Tüm Güvenlik Güçlerimizin yardımcısı olsun. Tüm Şehitlerimize Allah tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim.
Kamuoyuna Saygıyla duyurulur

Recep Demirel
Adalet ve Kalkınma Partisi
Karamürsel İlçe Başkanı