Kocaeli’nin güvenlik açısından 81 il içerisinde en güvenli 1’inci il olduğunu ifade eden İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, “Kocaeli’de 2 bin 500’e yakın MOBESE kameralarımız var. Bütün araç geçişlerini kontrol ediyoruz. Darbe girişiminin ilk gecesinde tüm ana yolları, oto yolları ve ana caddeleri MOBESE’ler ile takip ettik” dedi.

MOBESELER İLE TAKİP ETTİK
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve yönetimi bugün, 15 Temmuz Cuma günü FETÖ terör örgütü üyelerinin askeri içerisinde çıkartmak istediği darbe girişiminin engellenmesi ve sonrasında yapmış oldukları başarılı operasyonlar sebebiyle Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel’i İl Emniyet Müdürlüğü’nde ziyaret etti. Ziyarette Başkan Ceyhan, Yarımel’e Türk Bayrağı takdim etti. Yapılan ziyaretten dolayı oldukça memnun kalan İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Kocaeli’nin güvenlik açısından 81 il içerisinde en güvenli 1’inci il olduğunu ifade etti. Yarımel, “2 bin 500’e yakın MOBESA kameralarımız var. Bütün araç geçişlerini kontrol ediyoruz. Darbe girişiminin ilk gecesinde tüm ana yolları, oto yolları ve ana caddeleri MOBESE’ler ile takip ettik” ifadelerini kullandı. 

NE GECELERİ KALDI NE GÜNDÜZLERİ
Emniyet teşkilatının dik duruşu ve savunmasındaki göstermiş oldukları gayret, vatanpervelik ve fedakarlık için teşekkürlerini sunan Başkan Ceyhan, “Vermiş olduğunuz tüm şehitler için  Allah razı olsun. Yaralı tüm güvenlik güçlerimize şifa diliyoruz. AK Parti İl Başkanlığı olarak milletimizle beraber bu mücadeleyi yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Biz millet olarak birlik ve beraberlik halinde bu badireyi de Allah’ın izniyle atlatmaya başladık. Başkomutanımızın talimatı gelinceye kadar da milletimizle meydanlarda olacağız. Dik duruşumuza devam edeceğiz. Emniyet güçlerinin göstermiş olduğu performans kolay değil. Ne geceleri kaldı ne gündüzleri. Ailelerinden de göstermiş oldukları fedakarlıktan dolayı Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

YARALARIMIZI ZAMANLA SARACAĞIZ,
İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel şunları söyledi: “Darbe girişiminden sonra Türkiye genelinde yapılan demokrasi eylemlerinde polis ve halk iç içe ve bu darbeyi de sizlerin sayesinde durdurduk. Darbe girişiminden sonra 250’ye yakın şehit verdik. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler devletin güvenlik güçleri olarak, polis teşkilatı olarak o gece bu haberi aldığımızdan itibaren tüm arkadaşlarımızla el birliğiyle yapılması gereken bütün gerekeni yaptık. Vali Bey ve benim talimatlımla bu işlerin gereğini yaptık. Halkımızı sokağa davet ettik. Bu darbe girişimin şimdilik önledik. İnşallah bu işin yaralarını zamanla kaldıracağız. Bu Türkiye için büyük bir travmadır. Bu yaraları çok kısa zamanda saracağız.

EMNİYET OLARAK SIKINTI ÇEKMEDİK
Şu ana kadar Kocaeli’de emniyet personelinden 105 personel açığa alındı. Onlarla ilgili adli ve idari soruşturmalar devam ediyor. Bunlara ilaveten çalışmalar devam ediyor. FETÖ terör örgütüne yönelik zaten 17 Aralık’tan sonra Kocaeli emniyetine geldiğim 2 buçuk yıldan beri tüm personelle ilgili çalışmaları yapıyoruz. Bunlar zaten bildiğimiz arkadaşlarımızdı. Darbe girişimi sırasında ki biz kendi içimizde ki FETÖ terör örgütü mensuplarını temizlediğimiz için emniyet için bir sıkıntı çekmedik. 
BÜTÜN HAREKETLERİ İZLEDİK

Demokrasi mitinglerindeki emniyet tedbirlerimizi alıyoruz. Her ne kadar resmi polislerimi olsa da, sivil, güvenlik, istihbarat ve terör polislerimiz de bulunmakta. Terör sadece FETÖ değil, PKK ve İŞİD gibi terör örgütleri de her zaman bu türlü mitingleri fırsat bilip herhangi bombalama olaylarını yapabilir. Bu düşünceyle her zaman güvenlik tedbirlerimizi aldık. Kocaeli geçiş güzergahları üzerinde olduğu için şu anda Kocaeli olarak MOBESE ve PTS’de en iyi illerden biriyiz. 81 iller arasında 1’inci sıradayız. 2 bin 500’e yakın MOBESE kameralarımız var. bütün araç geçişlerini kontrol ediyoruz. Darbe girişiminin ilk gecesinde tüm ana yolları, oto yolları ve ana caddeleri MOBESE’ler ile takip ettik. Herhangi bir askeri birlikler tarafından hareketlilik var mı izledik. Donanma ve askeri birliklerim çıkışını tuttuk”