Karamürsel Sünni Baba piknik alanında düzenlenen Pita Şenliklerine, Kocaeli AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel,Türkiye Bosna Hersek Türkleri Federasyon Başkanı, Karamürsel Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz, Karamürsel’de ve köylerinde ikamet eden Boşnaklar ile çevre il ve ilçelerden gelen Boşnak halkı katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Teferiç Pitta Şenliği Karamürsel Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz’ın açılış ve selamlama konuşmalarının ardından, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti. 
Şenlikte tepsilerle Pitta olarak adlandırılan Boşnak börekleri pişirilerek şenliğe katılan vatandaşlara dağıtıldı. Şenliğe katılanlar piknik yapıp güzel bir gün geçirme imkanı bulurken, canlı müzik eşliğinde eğlenen gençler ise çeşitli oyunlarla Boşnak Halayı çekerek gönüllerince eğlendi. Şenlik yapılan hediye çekilişlerinin ardından sona erdi.