Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Protokolde Başkan Yıldırım’a İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar ve Karamürsel Muharip Gaziler Dernek Başkanı Yaşar Göközkut eşlik etti.
Başkan Yıldırım yemek programında yaptığı konuşmada “Geçmişte olduğu gibi hem içeriden hem de dışarıdan birçok düşmanla mücadele ediyoruz. Bu ülkede bitmeyecek olan tek bir şey varsa o da Çanakkale ruhudur. Bu ruha sahip olan bu millet ebediyete kadar var olacaktır.
Cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne kadar bu vatan için emeği geçmiş bu vatan için mücadele etmiş şehitlerimiz ve gazilerimize her ortamda minnet ve şükranla anıyoruz. 15 Temmuz’da bu ülkeyi yok etmek üzere kalkışanlara karşı milletimizin gösterdiği büyük cengaverliğe hepimiz şahidiz. Çanakkale Ruhu öldü diyenlere bu millet Yeni Kapı Ruhu ile cevap verdi. Hamd olsun orda siyasetin her bir bireyi, her bir düşünce dedi ki; Mevzu bahis Vatan ve biz her şeyi geri plana atıyoruz. İşte böyle bir milletiz biz, bu milletin evlatları ve fertleri olmaktan da gurur duyuyoruz. Bizler, bu makamların gelip geçici olduğunu biliyoruz, bu makamları işgal ettiğimiz sürece bu vatan için, bu millet için, sizler için çalışıyoruz ama en büyük keyif en büyük özellik ise bu vatan için canını feda eden şehitlerimizin yanında olmaktır.
Bu vatan için çarpışan gazilerimiz ile beraber onlara hizmet etmek. Biz sizlere hizmet etmekten büyük gurur duyuyoruz. Bir kardeşiniz olarak her zaman sizlerin yanında olmaya çalıştık, gayret ettik bundan sonrada öyle olacak, istekleriniz bizler için emirdir. Sizleri gerçekten Allah için seviyoruz. Çünkü Sizler, hiç bir şey düşünmeden, hiçbir karşılık beklemeden bu vatan için bedel ödemiş insanlarsınız. Şehadet mertebesi bizim için kutsaldır. Hepimiz vakti saati gelince bu dünyadan ayrılacağız, Allah bizlere de öyle makamlara ulaşmayı nasip etsin.’’ Dedi.
Yaklaşık 1 saat süren programına ardından Karamürsel’de ki şehit yakınları ve gaziler Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a kendileri için yaptıkları ve her zaman yanlarında olduğundan dolayı teşekkür ettiler.